درباره جاما

سامانه جامع املاک و مشاورین املاک در بهمن ماه سال 1393 با هدف ایجاد دسترسی آسان به اطلاعات املاک و مشاورین و یکپارچه سازی آنلاین سیستم جستجوی املاک کشور توسط مسعود حقی، مهندس نرم افزار و برنامه نویسی از دانشگاه استافورد شایر و کمبریج و خانم مهندس ناهید پوراکبر طراحی و به مرحله اجرا رسید. در بهمن ماه سال 1394 با رشد در تقاضا در جستجوی آنلاین املاک، پروژه سامانه جامع املاک و مشاورین املاک بار دیگر با به کار گیری تیم حرفه ای و کارشناسان متخصص به صورت جدی و با به کار گرفتن تکنولوژی و فناوری های روز دنیا، به روز رسانی و پیاده سازی شد و در نهایت، سامانه جاما در فروردین ماه سال 1395 فعالیت خود را به صورت آزمایشی در شهر تهران آغاز کرد.

سامانه جاما در یکسال گذشته با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در جستجوی املاک، با گردآوری و ساماندهی اطلاعات آژانس های املاک تهران فعالیت خود را گسترش داد و توانست با بیش از 3400 آژانس املاک مورد تایید سازمان اصناف و املاک تهران ارتباط گیرد و به صورت رایگان جزئیات اطلاعات آژانس ها و مشاورین املاک را در اختیار چند هزار کاربر روزانه خود قرار دهد. با وجود عدم تبلیغات و اطلاع رسانی بسیار محدود، استقبال مردمی بی نظیر از سامانه جاما همیشه دلگرمی برای ادامه این پروژه بوده است و ما را برای پیشبرد هر چه قوی تر این پروژه و بهبود فعالیت ها ترغیب می کند.

با کمتر از گذشت یک سال از فعالیت آزمایش سامانه جامع املاک و مشاورین املاک، امروز این سامانه پذیرای بیش از 9000 کاربر حقیقی در روز می باشد که ترافیکی حدود 18 میلیون صفحه در ماه را به همراه می آورد. ما همواره به دنبال افزایش اطلاعات مفید و ارائه فایل های املاک مردمی و رسمی از سوی کاربران و مشاورین املاک هستیم و در این راستا در جشن یک سالگی فعالیت سامانه جاما در بهار 96، این سامانه به فعالیت آزمایشی خود پایان داد و از ین پس پذیرای تمامی مردم ایران زمین خواهد بود.

ما هر روز در جاما برای بهبود این سامانه و ارائه خدمات بهتر به شما در حال تلاش هستیم و بهترین ها را به ساده ترین روش ممکن برای شما فراهم می کنیم.


Jaamaa (Jaa Maa) in Persian (جاما) is constructed from two separate words "Jaa" (جا) and "Maa" (ما) which together could translate to "Our Place" or "Our Home" in casual conversations. The word "jaamaa" in Persian is the abbreviation of the Comprehensive Information System for Real Estate Agents and Agencies.

Masoud Haghi in Jaamaa: The Comprehensive Information System for Real Estate market in IRAN
 

جاما چیست؟

جاما یک سامانه اینترنتی است که برای کاربران ایرانی امکان ثبت اطلاعات املاک خود با هدف فروش و اجاره را فراهم می سازد. این اطلاعات براساس شهر، محله، قیمت، تعداد اتاق خواب و سرویس های بهداشتی املاک طبقه بندی شده و به سادگی قابل جستجو می باشد. این سامانه به آسانی برای مشاورین مسکن و اشخاصی که قصد فروش و یا اجاره ملک دارند، فضای تبلیغاتی فراهم کرده و هیچ محدودیتی در تعداد آگهی های منتشر شده در سایت ایجاد نمی کند. جاما مرجع کاملی برای پاسخ به نیازمندی های ملکی با کمترین تلاش و هزینه می باشد.

 

کاربران جاما چه کسانی هستند؟

مشاورین و آژانس های املاک و متقاضیان ملک که در جستجوی رهن و اجاره و خرید و فروش مسکن هستند به سادگی می توانند به این سامانه / سایت مراجعه کرده و با توجه به اولویت های محل زندگی، قیمت و مشخصات مسکن به جستجو بپردازند و پیشنهادات مورد نظرشان را با جزئیات و به راحتی از طریق موبایل، تبلت و رایانه شخصی خود بررسی کنند.

رویداد های جاما

 

راه اندازی سایت آزمایشی جاما

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395

پس از ماه ها تلاش روزانه، سایت آزمایشی جاما با امکان نمایش اطلاعات آژانس های املاک تهران راه اندازی شد.

افتتاح سایت جاما

یکشنبه 29 اسفند 1395

پس از یک سال فعالیت و افزودن امکاناتی از قبیل ثبت املاک و نمایش اطلاعات ملک های ثبت شده، سایت جاما فعالیت آزمایشی خود را پایان داد و سایت به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد.

افتتاح سایت وبلاگ جاما

شنبه 14 مهر 1397

انتشار اولین مطلب و افتتاح وبلاگ سامانه جاما برای ایجاد ارتباط و اطلاع رسانی درباره تغییرات و امکانات جدید سامانه جاما.

سابت وبلاگ جاما

جاما از نگاه آمار

هر روز هزاران کاربر ایرانی برای ثبت آگهی، اجاره و فروش ملک خود به سامانه جامع املاک و مشاورین املاک (جاما) مراجعه می کنند. در ادامه می توانید از دریچه آمار و ارقام به سامانه جاما نگاه کنید.

آخرین به روز رسانی در تاریخ دوشنبه 16 مهر 1397
سامانه جاما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات